м. Вінниця, вул. Козицького, 1

Що таке енергоефективність?

Енергоефективність - це галузь знань, що знаходиться на стику інженерії, економіки, юриспруденції та соціології. Означає раціональне використання енергетичних ресурсів, досягнення економічно доцільної ефективності використання існуючих паливно-енергетичних ресурсів при дійсному рівні розвитку техніки та технології та дотриманні вимог до навколишнього середовища.

Поняття «енергоефективність» означає досягнення певного результату, наприклад, опалення будинку, з використанням меншої кількості енергії, ніж потрібно зазвичай. Хто ефективно використовує енергію, той запобігає зловживанням ресурсами та охороняє навколишнє середовище.
 

successПринцип енергоефективності в дії

Використання енергозберігаючої лампочки є досить яскравим прикладом енергоефективності в дії. Адже така лампочка денного світла зазвичай використовує в 5 разів менше електроенергії, ніж звичайна лампа розжарювання, виробляючи при цьому освітлення того ж рівня.
 

successУ чому різниця між енергоефективністю та енергозбереженням?

В цілому, ці поняття дуже часто використовуються як рівнозначні. Проте насправді енергоефективність є всього лише одним аспектом енергозбереження.

На відміну від енергозбереження (збереження енергії),  яке головним чином направлене на зменшення споживання енергії, енергоефективність (користь енергоспоживання) — це корисна, ефективна витрата енергії.

Говорячи про енергоефективність, маємо на увазі не лише «енергозбереження», тобто економію енергії у повсякденному житті. Мова йде про раціональне та свідоме використання енергетичних ресурсів, доступних кожному, з метою їх дбайливого збереження для навколишнього середовища та наших нащадків.
 
Енергозбереження включає в себе зміни в поведінці людей, наприклад, відключення електроприладів замість залишання їх в режимі очікування. Ефективне використання енергії призводить до її економії, скорочення виплат по рахунках за комунальні послуги і захисту навколишнього середовища. Як наслідок, зменшується споживання енергоресурсів і викиди парникових газів. 

successЩо входить в поняття «Енергоефективність»?

 
Термін «енергоефективність» використовується для опису як незначних змін, наприклад, використання енергозберігаючої техніки, так і більш ефективних електростанцій та економії енергії на рівні компаній та виробництв в цілому.
 
 
Енергоефективність, зазвичай, пов'язана з цілим рядом підходів, що дозволяють нам жити і працювати в більш енергоефективних приміщеннях.
Наприклад, для забезпечення комфорту мешканців будинку використовується енергія — здебільшого для обігріву та вентиляції повітря. Будівля, яка споживає менше енергії для забезпечення умов більшого комфорту є більш енергоефективною. 

Цього можна досягти шляхом застосування технологій, правил, інвестицій і просто зміни поведінки людей.
 

successЗвідки походить поняття «Енергоефективність»?

Поняття «енергоефективність» зустрічається у роботах із вивчення термодинамічних циклів. Це визначення ефективності термодинамічних циклів в отриманні максимально корисної роботи.
 

successЯкі є практичні прилади енергоефективності?

Енергоефективні пристрої — це такі системи подачі тепла, вентиляції, електроенергії, які можна налаштувати вмикатися при перебуванні людини в приміщенні та вимикатися за її відсутності.
 

successЧому тема енергоефективності останнім часом набула значної популярності?

Насправді тема підвищення енергоефективності не нова. Безліч міжнародних проектів, які підтримуються Європейською комісією, Програмами Tacis, Thermie, USAID та іншими організаціями, починаючи з 90-х років зробили енергоефективність впізнаваним терміном. Багато хто в економічно розвинених країнах вже знають та розглядають енергоефективність, економію енергоресурсів і скорочення викидів як очевидну умову конкурентоспроможності компаній і наявності доступного та чистого джерела енергозабезпечення у майбутньому.

Загальновідомо, що підвищення енергоефективності дозволяє країнам долати тиск, який на них чинить залежність від енергоресурсів, вирішувати питання ненадійності енергопостачання, нерівності, високих цін і рахунків за енергоресурси, а також екологічної шкоди і збитків здоров'ю. Власники підприємств і менеджери також розуміють, що енергоефективність — це ключ до конкурентоспроможності компанії на відкритому ринку.

На сьогодні ефективне використання енергоресурсів є найбільш важливим і економічно доцільним, але в той же час, найменш використовуваним і найменш зрозумілим способом підвищення як рівня життя кожного, так і життя в умовах збереження довкілля. Погано дослідженими і задіяними принципи енергоефективності є в напрямі підвищення прибутковості підприємств.
 
Використання принципів енергоефективності означає робити більше при менших витратах енергії. 
 
 

successЧому важливо, щоб кожна людина на своєму рівні застосовувала принципи енергоефективності?

Одне з головних завдань усіх людей на Землі - максимально зберегти природні ресурси для нащадків.

Згідно статистики, з усієї споживаної в побуті енергії 70% йде на опалення приміщень, 15% енергії витрачається на приготування їжі, 10% енергії споживає побутова техніка і ще 5% енергії витрачається на освітлення. Звичайно, цифри усереднені і багато в чому залежать від площі будинку або квартири, системи опалення, кухонної плити тощо.

Проте вони дають розуміння того, що використання кожним енергоефективної техніки та систем приладів дозволяє досягати суттєвих результатів з підвищеним ККД (коефіцієнтом корисної дії) використовуваної енергії. А отже – жити, зберігаючи навколишнє середовище.
 
На практиці дотримання людиною принципів енергоефективності означатиме зменшення платежів за комунальні послуги.

successЯк енергоефективність впливає на сповільнення кліматичних змін?

Енергоефективність та використання альтернативних джерел енергії - дві головні стратегії багатьох країн щодо скорочення газових викидів в атмосферу. За версією ООН, енергоефективність здатна вплинути на цей процес швидше і не вимагає таких витрат, як адаптація «зелених» технологій, тому і для коригування нинішньої екологічної ситуації вона відіграє велику роль.

Енергоефективність тісно пов'язана зі зменшенням кількості вуглекислого газу як такого. Представники
Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) вважають, що одне лише активне використання енергоефективних технологій здатне зменшити викид вуглекислого газу на 65% у найближчі 20 років.
 

successЯкий ефект від повсюдного використання принципів енергоефективності?

Дотримання принципів енергоефективності дозволяє якісно використовувати енергію та заощаджувати її. Таким чином природні ресурси в цілому використовуються дбайливо і з’являється можливість їх зберігати.

 

                                                                                            

Навчальний захід

 з питань енергозбереження та енергоефективності на тему: «Практичні антикризові заходи», організований інформаційно-аналітичним виданням журналом «ЖКГ України» 08.12.2015 року в м. Вінниці.

Співорганізаторами заходу являються Вінницька ОДА та  Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України 

      Мета семінару - висвітлення питань, що стосується інноваційних технологій енергозбереження у сфері ЖКГ, шляхи фінансування галузі

Учасниками заходу були: представники виконавчої влади районів області, науково-виробничих підприємств, які співпрацюють з галуззю в питаннях енергозбереження, комунальних енергопостачальних організацій області і міста, голови ОСББ, старші по будинкам, представники громадськості та банків («Ощадбанк» та АБ «Укргазбанк», які працюють по програмі кредитування населення «Ощадний дім»).

Основними темами та напрямками, які обговорювалися на даному семінарі, були:

Прилади обліку тепла – шлях економічного використання енергоресурсів.

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Системи дистанційного збору та аналізу даних.

 

Дані теми презентувала компанія «Антап-Україна» з м. Києва. В Вінниці  компанія співпрацює з НВП «Енергоефект»

 

 Управління тепловими пунктами, котельнями, індивідуальними тепловими пунктами, що включає в себе моніторинг та диспетчеризацію, а також аналіз даних приладів обліку – теплолічильників, водолічильників, електролічильників

Даний захід дав змогу утримувати на протязі 6 років по місту Хмельницький вартість 1 Гкал не більше 206 грн.

Тему презентувала компанія ПМП«Open System» з м. Хмельницький

 

 

Енергозбереження шляхом реконструкції систем центрального опалення в багатоквартирних житлових будинках: заміна вертикальної системи опалення на горизонтальну, що дає можливість встановлення вузлів поквартирного обліку тепла, запірно-терморегулюючої арматури і балансувальних клапанів

 

Орієнтовна вартість реконструкції на 1м2 площі квартири складає 250 грн.

Дану тему представило ТОВ «КАН», м. Київ.

 

 

Світло-діодне освітлення (LED) представила компанія «Промислові системи», м.Київ

 LED-освітлення скорочує затрати на освітлення в 4-10 разів, скорочує загальне споживання енергії в 3-15 разів. КПД LED-освітлення досягає до 88%.

Має свої недоліки: погано формує потік, велике розсіювання, сильний нагрів, та інш.

 

Державні програма термомодернізації житлового фонду «Ощадний дім», яку здійснюють банки  «Ощадбанк» та АБ «Укргазбанк»: утеплення конструктивних елементів будинків (фасадів), заміна склопакетів, світильників, установка приладів обліку енергоресурсів, придбання матеріалів для реконструкції систем опалення, інше

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Дані заходи дозволяють економити теплову енергію: встановлення ІТП – до 30%, оснащення термобалансувальними клапанами – до 10%, встановлення терморегулюючої апаратури – до 20%, заміна склопакетів – до 10-15%, утеплення фасадів будинків - до 25%.

 

 

ТОВ «Житлово-експлуатаційне обєднання» працює по слідуючим  напрямкам:

 1. утеплення фасадів житлових будинків та заміна склопакетів;
 2. терморегуляція систем ЦО та ГВП;
 3. встановлення приладів обліку тепла;
 4. втілення ефективних приладів і систем освітлення.   

 

                                      

 

                                                 Висновки

       Актуальними для житлового фонду являються програми з енергозбереження і енергоефективності:

 1. оснащення житлових будинків приладами обліку енергоресурсів;
 2. управління і терморегулювання системами ЦО, ГВП і ХВП;
 3. реконструкція старих неефективних систем опалення;
 4. утеплення фасадів житлових будинків;
 5. оснащення житлових будинків економними світло-діодними системами освітлення.

 

 

 

 

 

 

ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА  РАДА

РІШЕННЯ № 928

 

14 липня 2015 р.                                                                         39 сесія 6 скликання

 

Про Програму енергозбереження для населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків  (ОСББ) Вінницької області

на 2015 – 2019 роки

 

  Відповідно до пункту 16 частини 1  статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи  клопотання   обласної  державної  адміністрації  та висновки   постійних комісій  обласної  Ради  з питань  житлово-комунального  господарства,  паливно-енергетичного комплексу  та енергозбереження, з питань  соціально-економічного розвитку, бюджету  та фінансів  обласна  Рада ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Програму енергозбереження для населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків  (ОСББ) Вінницької області на 2015 – 2019 роки (далі - Програма) (додається).

 

2. Обласній державній адміністрації:

2.1 Передбачати фінансування Програми в обласному бюджеті.

2.2 Здійснювати координацію робіт щодо виконання Програми в 2015 – 2019 роках.

2.3 Інформувати обласну Раду про стан виконання цієї Програми за підсумками поточного року.

 

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної  Ради  з питань  житлово-комунального  господарства,  паливно-енергетичного  комплексу  та енергозбереження (Бойчук І.А.)  та з  питань  соціально-економічного  розвитку,  бюджету  та фінансів  (Вернигор І.В.).

 

 

Голова  обласної  Ради                                                                                           С.СВИТКО

 

 

Додаток  1

До Програми  енергозбереження

для  населення  та об’єднань  співвласників

багатоквартирних  будинків  (ОСББ)

Вінницької  області  на  2015-2019  роки

 

ЗАГАЛЬНА ХАРЕКТЕРИСТИКА РЕГІОНАЛЬНОЇ (КОМПЛЕКСНОЇ) ПРОГРАМИ

 

«Програма  енергозбереження  для  населення  та об’єднань  співвласників  багатоквартирних  будинків  (ОСББ) Вінницької  області  на  2015-2019  роки»

 

1

Ініціатор розроблення Програми:

Департамент  житлово-комунального  господарства, енергетики  та інфраструктури облдержадміністрації

2

Дата, номер і назва розпорядчого документу органу виконавчої влади про розроблення Програми

 

3

Розробник Програми

Департамент  житлово-комунального  господарства, енергетики  та інфраструктури облдержадміністрації

5

Відповідальний виконавець Програми

Департамент  житлово-комунального  господарства, енергетики  та інфраструктури облдержадміністрації

6

Учасники Програми

Департамент  житлово-комунального  господарства, енергетики  та інфраструктури облдержадміністрації,

 кредитно-фінансові  установи ,  жителі  Вінницької  області.

7

Терміни реалізації Програми

2015-2019 рр.

9

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього

13560  тис.грн.

9.1

в тому числі бюджетних коштів

13560 тис.грн.

 

- з них коштів обласного бюджету

13560  тис.грн.

10

Основні джерела фінансування Програми

Обласний бюджет

 

                                                                            ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                 Рішенням 39 сесії обласної Ради

                                6 скликання

                      від 14 липня  2015 року № 928

 ПРОГРАМА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

для населення та  об’єднань співвласників багатоквартирних будинків  (ОСББ) Вінницької області

на 2015 2019 роки

Вінниця – 2015


 1. 1.     Загальна  характеристика Програми

 

Програма енергозбереження для населення та об’єднань співвласників багатоквартирних  будинків (ОСББ) Вінницької області на 2015 – 2019 роки (далі – Програма) є спеціалізованою програмою, орієнтованою на підвищення ефективності і зменшення обсягів використання енергетичних ресурсів населенням та членами ОСББ.         

Програма враховує відповідні положення Закону України «Про енергозбереження»тає логічним продовженням політики реалізації завдань обласної Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2010-2015 роки,затвердженоїрішенням Вінницької обласної Ради від 25 жовтня 2010 року № 1116.

Юридичними підставами прийняття Програми є:

– Закон України «Про енергозбереження» затверджений Верховною Радою України від 01  липня 1994  року № 74/94-ВР;

– постанова   Кабінету Міністрів України від 01 березня 2010 року № 243  «Про затвердження Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010—2015 роки» (зі змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету  Міністрів України  від 08  квітня 2015 року № 231);

− постанова Кабінету Міністрів України від 17 жовтня  2011 року № 1056  «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження (зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету  Міністрів України  від 08 квітня 2015 року № 231);

– Указ Президента України від 28.07.2008 № 679/2008 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 травня 2008 року «Про стан реалізації державної політики щодо забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів».

Місце реалізації Програми: Вінницька  область.

Спрямованість Програми: соціально-економічний розвиток.

Термін реалізації Програми: 5  років.

 

2. Проблеми, на розв'язання якої спрямована Програма

 

Стан енергетичного забезпечення та споживання. Характеризуючи галузь енергетичного забезпечення, необхідно відзначити, що з метою опалення у світі споживається понад 40% всіх енергоресурсів. Проблема України в тому, що при дотриманні світових пропорцій ефективність енергетичного забезпечення залишається вкрай низькою. Реально потенціал економії енергії в Україні, загалом і на Вінниччині зокрема, сягає 70%. Це стосується населення, закладів бюджетної сфери, комунальної теплоенергетики.

Проблеми раціонального використання енергії (енергозбереження). Енергозбереження – організаційна, наукова, практична, інформаційна діяльність державних органів, юридичних і фізичних осіб, скерована на зниження витрат (втрат) паливно-енергетичних ресурсів(ПЕР)у процесі їх видобування, перероблення, транспортування, зберігання, виробництва, використання та утилізації. Суть її полягає у використанні всього комплексу ефективних заходів, що скеровані на зниження питомих енерговитрат на виробництво продукції (у т. ч. товарної енергії) і підвищення продуктивності праці.

Сучасний стан проблеми енергоспоживання і енергозбереження. Україна є країною з надзвичайно високим рівнем енергозатрат, викликаним незбалансованою структурою енергоспоживання та нераціональним використанням енергії.

Основні проблеми енергетичного сектору:

- високий рівень енергоємності, значна залежність від імпортного газу, нафти і ядерного палива, низька ефективність використання енергії;

- місцеві (власні) природні джерела енергії обмежені запасами вугілля, нафти та газу, невеликими запасами гідроресурсів і значними запасами низькоякісного урану.

 

3. Мета  Програми

Метою Програми є:

−                  реалізація комплексу заходів із термомодернізації будівель та альтернативного енергозабезпечення;

– зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів населенням через стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів;

– сприяння розвитку галузі енергоефективного будівництва і реконструкції, забезпечення умов щодо виявлення й залучення вітчизняних та іноземних інвестицій;

– зменшення обсягу субсидій для населення за спожиті енергоносії;

– популяризація економічних, екологічних і соціальних переваг енергозбереження, підвищення громадського освітнього рівня у цій сфері.

 

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв'язання проблеми, строки та етапи виконання Програми

 

Концептуальні положення і головні напрями енерго- та ресурсозбереження.  Кінцева мета енергоощадної політики – скорочення витрат на утримання та експлуатацію житла і соціальної інфраструктури. Зауважимо, що житлові будинки всіх типів є найбільшими споживачами енергії.

За оцінками як вітчизняних, так і закордонних експертів, потенціал економії електроенергії в будинках і спорудах дорівнює 50 – 65%, а теплової енергії – близько 50%.

Втрати теплової енергії будинком, а також потенціал енергозбереження сьогодні має такий розподіл:

- зовнішні стіни – 40% (потенціал економії – 70%);

- вікна, двері – 25% (потенціал економії – 50%);

- вентиляція – 15% (потенціал економії – 65%);

- гаряча вода – 10% (потенціал економії – 30%);

- дах, підлога – 8% (потенціал економії – 50%);

- трубопроводи, арматура – 2% (потенціал економії – 35%).

Як видно, втрати  тепла  в основному  відбуваються через вікна, стіни, горища, підлогу та за рахунок вентиляції. Враховуючи загальну кількість будинків і споруд та питомі витрати енергії на їх теплозабезпечення, необхідно приділяти величезну увагу теплоізоляції та енергозбереженню.

         До економії витрат ресурсів і зниження тепловтрат,у першу чергу, слід віднести енергозбереження у споживачів, системах теплопостачання, опалення, вентиляції і кондиціювання повітря. Вирішення цього завдання пов'язане із здійсненням комплексу інженерно-технічних заходів серед яких є:

         - використання під час будівництва нових об'єктів теплоефективних стінових панелей, перехід на нові конструктивні рішення з урахуванням підвищених вимог у частині опору теплопередачі конструкцій;

         - розроблення нових технічних рішень з підвищення теплоефективності зовнішніх стін.

Поряд з утепленням стін новозбудованих споруд важлива роль належить теплоізоляційним роботам з реконструкції будинків старої забудови, пов'язаними з нанесенням на стіни будинків додаткових теплоізоляційних шарів, підвищення теплозахисту вікон і балконних дверей до сучасних вимог щодо теплозахисту. Частина вітчизняних розробок з термомодернізації перевищує відомі світові аналоги за якістю, економічною ефективністю та вартістю проведення робіт.

Відхід від газової залежності та використання нетрадиційних джерел енергії. Розробка енергетичної стратегії області, спрямована на відхід від газової залежності з орієнтуванням на використання місцевих видів палива та здійснення першочергових заходів із енергоощадності дозволить ставити питання про повну енергетичну незалежність. Диверсифікація джерел не вимагатиме значних капіталовкладень, а здійснене енергозбереження у сфері ЖКГ (термомодернізація будинків) дозволить вирішувати питання масштабного використання альтернативних джерел, економічно обґрунтована частка якої протягом 5 років може бути доведена до 20%.

Послідовність вирішення проблем підвищення енергоефективності:

         - створення на місцях постійних консультаційних центрів з енергоефективності та формування на цій базі ініціативних груп з енергоефективності та енергозбереження з широким залученням представників органів місцевого самоврядування, неурядових організацій і громадськості;

         - виконання демонстраційних енергоефективних пілотних проектів з навчанням місцевого персоналу та розповсюдження їх знань на реалізацію нових об’єктів будівництва (реконструкції) на території реалізації аналогічних пілотних проектів.

Очікувані результати.

Враховуючи, що в Україні протягом десятків років сформувався великий потенціал економії ПЕР, який перевищує 55% до загального обсягу їх споживання, здійснення програмних енергоощадних заходів стає надзвичайно ефективним бізнесом. Реально можна прогнозувати на 5-річний період, що в режимі самоокупності споживання енергії на побутові цілі та цілі опалення в регіоні може бути зменшено на 10%.  Альтернативна енергетика та використання місцевих видів палива за відповідних капіталовкладень може зменшити споживання природного  газу  до  мінімуму.

 

 1. 5.     Завдання Програми та результативні показники

 

Населення є на сьогодні найбільшим споживачем природного газу в області. У 2014 році цією категорією спожито  605073,3 тис.м3 природного газу,  що  становить понад 61%  від загального споживання усіма категоріями.

У рамках реалізаціїданої  Програми розроблено ефективний механізм стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів, який планується впровадити  на період з 2015  по  2019 рік. Суть цього механізму полягає в тому, що обласний бюджет відшкодовує позичальникам  15% відсотків річних у національній валюті за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження, та за кредитами, отриманими на заходи, орієнтовані на використання альтернативних до газу джерел енергії.

Відповідно до цього механізму, відшкодування відсотків здійснюється на підставі  договору про співробітництво між головним розпорядником коштів обласного бюджету, передбачених на фінансування заходів з енергозбереження, та кредитно-фінансовою установою.

Відшкодування відсотків здійснюється за  кредитами залученими  на впровадження таких енергозберігаючих заходів:

1) для  членів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків:

- обладнання та матеріали для облаштування індивідуальних теплових пунктів;

- регулятори теплового потоку за погодними умовами та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;

- вузли обліку води (гарячої, холодної) та теплової енергії, зокрема засоби обліку та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;

- вікна з двокамерними енергоефективними склопакетами (з енергозберігаючим склом) для місць загального користування (зокрема, під’їздів, підвалів, технічних приміщень, горищ);

- матеріали для проведення робіт з теплоізоляції зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;

- матеріали та обладнання для модернізації систем освітлення місць загального користування (у тому числі щодо заміни електропроводки, ламп та патронів до них, встановлення автоматичних вимикачів);

- надання послуг  по  монтажу  енергозберігаючого обладнання. 

2) для  населення:

б) одноквартирні житлові будинки:

- котли з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком  природного газу);

- радіатори опалення з терморегуляторами;

- вікна з двокамерними енергоефективними склопакетами (з енергозберігаючим склом);

- рекуператори тепла вентиляційного повітря;

- вузли обліку води (гарячої, холодної), зокрема засоби обліку та відповідне додаткове обладнання і матеріали;

- матеріали для проведення робіт з теплоізоляції зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;

- теплові насоси;

- сонячні колектори для виробництва теплової енергії та підігріву води;

- надання послуг  по  монтажу  енергозберігаючого обладнання. 

в)  квартири у багатоквартирних житлових будинках:

- котли з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком  природного газу);

- радіатори опалення з терморегуляторами;

- вікна з двокамерними енергоефективними склопакетами (з енергозберігаючим склом);

- вузли обліку води (гарячої, холодної) та теплової енергії, зокрема засоби обліку та відповідне додаткове обладнання і матеріали;

- надання послуг  по  монтажу  енергозберігаючого обладнання. 

Упродовж  терміну дії  урядової  Програми кредитування  протягом 2014 року у Вінницькій області населенням отримано 62 кредити на придбання  твердопаливних  котлів на загальну суму 836,7 тис. грн. Протягом п’яти місяців  2015 року отримано 106 кредитів на придбання  твердопаливних  котлів на загальну суму 1656,3 тис. грн. та 18 кредитів у сумі 441,3 тис.грн.  на інші  енергозберігаючі заходи.

 Таким чином, спостерігається  чітка тенденція до збільшення кількості кредитів та їх вартості, що свідчить про підвищення  рівня довіри населення до держави, а також про те, що населення все частіше схиляється до комплексного вирішення проблем енергозбереження. 

Таблиця 1 − Результативні показники  виконання Програми  енергозбереження  для  населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Вінницької області у 2015-2019 роках

                                                                                                               

Заходи

2015 рік

2016 рік

2017 рік

2018 рік

2019 рік

1

Сплата відсотків за надані фінансово-банківськими установами позики населенню на енергозберігаючі заходи (тис.грн.)

1000

2000

3000

3500

4000

 

2

Сума  отриманих  кредитів (наростаючим підсумком) (тис.грн.)

8000

16000

24000

28000

32000

3

Кількість позичальників (наростаючим підсумком) (чол.)

320

788

1096

1256

1416

 

 

6. Напрями діяльності і заходи Програми

 

1) Визначення джерел фінансування заходів з енерго- і ресурсозбереження:

‑ бюджети всіх рівнів, позабюджетні джерела, у тому числі кредитні ресурси, кошти населення;

  - обсяг  коштів на реалізацію Програми щорічно визначається при затвердженні обласного бюджету Вінницької області та, за потреби, коригується протягом року в межах можливостей обласного бюджету.

2)  Стимулювання енерго- і ресурсозбереження:

- створення  механізму  пільгового кредитування заходів  з енергозбереження  для  населення та  ОСББ у Вінницькій області;

‑ розробка прозорих обґрунтованих норм споживання тепло- й електроенергії, води, природного газу та залишення в розпорядженні організацій економії, здобутої внаслідок реалізації заходів ресурсозбереження. Економічні важелі управління енергозбереженням мають діяти на різних рівнях: суб'єктів області, міста та органів місцевого самоврядування;  ОСББ; організацій бюджетної сфери; товариств власників житла тощо;

‑ перехід на грошову форму додаткових заходів соціального захисту малозабезпечених громадян.

3) Правові й організаційно-економічні заходи:

‑ удосконалення нормативно-правової бази, тарифної політики, стандартизації, метрології та сертифікації;

‑ інформаційне забезпечення.

7. Система управління та контролю за ходом виконання Програми

 

Контроль  за виконанням  Програми  енергозбереження  для населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Вінницької області  на 2015-2019 роки здійснює Департамент  житлово-комунального  господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації шляхом узагальнення поточної звітності  кредитно-фінансових  установ  з якими був укладений Договір  про співробітництво  та   періодичної    вибіркової перевірки  позичальників на предмет  цільового  використання коштів. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Сторінка на Google+ Сторінка на твіттері Сторінка на facebook