м. Вінниця, вул. Козицького, 1

Питання - відповідь

Чи повинна старша по будинку вирішувати долю підвальних примщень? Чи має право самостійно, без дозволу власника, руйнувати приміщення? І хто відповідальний за рейдерство підвальних приміщень?

У відповідності до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», підвальні приміщення призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців і є допоміжними приміщеннями будинку.

Чим закінчується небезпечна гра за несплату житлово-комунальних послуг?

Судова тяганина, нарахування інфляційних втрат (+ 3% річних), сплата судового збору, зіпсований настрій, постійний стресовий стан…. Цей список можна продовжувати і далі, однак всього цього можна уникнути і спати спокійно, якщо не зволікати із оплатою житлово-комунальних послуг та не допускати до прострочення заборгованості.

Безумовно в умовах сьогодення питання оплати житлово-комунальних послуг є актуальним і досить болюче сприймається громадянами, які вже потрапили до списку боржників.

Чому боржниками бути не вигідно?

В даний час товариством з обмеженою відповідальністю «Житлово-Експлуатаційне Об’єднання» активно проводиться робота щодо підготовки та подачі заяв про видачу судових наказів. У процесі підготовки вищевказаних заяв крім сум основного боргу, що стягуються товариством, на виконання ст.96 ЦПК України, проводиться нарахування 3% річних та інфляційних втрат за весь період формування заборгованості.

Чому боржником бути не вигідно?

 

Як відомо, власники квартир у дво – багатоквартирних будинках є споживачами житлово-комунальних послуг, на яких покладено обов’язок оплачувати житлово-комунальні послуги у терміни, встановлені договором або законом (ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» - далі Закон)

До відома споживачам!

Останнім часом почастішали випадки настання аварійних ситуацій на внутрішньо квартирних інженерних мережах систем водопостачання, водовідведення та централізованого опалення багатоквартирних будинків.

Депутати підтримали у першому читанні законопроект про ЖКП

Верховна Рада 03.02.2016 р. у першому читанні ухвалила проект Закону №1581-д «Про житлово-комунальні послуги». За документ проголосували 242 депутати.

Документ передбачає надання можливості мешканцям як співвласникам багатоквартирних будинків самостійно визначати вартість послуг із утримання будинків та прибудинкових територій, а також припинення державного регулювання цін у цій сфері.

Порядок замовлень старшим по будинку (СБ) послуг з утримання будинку та прибудинкової території

 

Виконавчий комітет Вінницької міської ради у своєму рішенні від 5.04.2015 №834 про «Затвердження Порядку замовлення старшим по будинку послуг  з утримання будинку та прибудинкової території». І старші по будинку і мешканці неодноразово звертаються з проханням пояснити існуючий порядок замовлень. Надаємо роз’яснення:

Необхідність укладення договорів про надання житлово-комунальних послуг споживачами та наслідки їх неукладення.

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки визначає Закон України «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон).

Частиною 1 статті 19 Закону встановлено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Статті 20, 21 Закону визначають обов’язки споживача та виконавця житлово-комунальних послуг.

Пунктом 1 частини 3 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачений обов'язок споживача укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Цей обов'язок відповідає зустрічному обов'язку виконавця, визначеному пунктом 3 частини 2 статті 21 цього Закону, підготувати та укласти зі споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

За яких умов здійснюється розподіл (переоформлення) особових рахунків

Останнім часом до ТОВ «ЖЕО» почастішали звернення мешканців щодо розподілу особових рахунків. Не менш часто звертаються споживачі і з приводу переоформлення особових рахунків. Відтак, вважаємо за доцільне та необхідне надати роз’яснення з приводу правових підстав на вчинення таких дій.

У випадку перебування житлового приміщення у комунальній власності територіальної громади м. Вінниці (державна квартира), підставою для переоформлення особового рахунку або ж його розподілу являється відповідне рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради, що узгоджується зі ст.ст.14,30 ЖК УРСР, та/або Рішення суду, з резолютивної частини якого чітко вбачається обов’язок щодо вчинення дій житлово-експлуатаційним підприємством.

Чи є можливість не проводити нарахування споживачам багатоквартирних будинків, у випадку їх індивідуального невикористання окремих послуг

Дуже часто до товариства з обмеженою відповідальністю «Житлово-Експлуатаційне Об’єднання» звертаються споживачі з проханням не здійснювати нарахування за послуги, які надаються «не у їх під’їзді, не на їх поверсі, не на інженерних мережах їх квартир» тощо. До таких послуг можна віднести: поточний ремонт покрівлі, під’їзду, технічне обслуговування та/або поточний ремонт мереж централізованого опалення, водопостачання, водовідведення та ін. Проте, вчинення таких дій не узгоджується з нормами чинного законодавства з підстав, що наведено нижче.

Чергові зміни у законодавстві України

06 серпня 2014 року з метою забезпечення державних соціальних гарантій у сфері житлово-комунального обслуговування, приведення існуючих норм споживання житлово-комунальних послуг до їх фактичного обсягу споживання, дотримання принципу соціальної справедливості під час надання пільг і субсидій Кабінетом Міністрів України було затверджено Постанову №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» (далі -Постанова), яка набрала чинності 01 жовтня 2014 року.

Чому вартість проведення робіт по ліквідації аварійних ситуацій включається до вартості послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій?

Як вбачається із неодноразових звернень та заяв споживачів, питання щодо необхідності надання роз’яснень з приводу підстав включення вартості робіт по ліквідації аварійних ситуацій (у т.ч. у помешканнях громадян) до загальної вартості послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є досить актуальним.

Поясненням цьому є наступне. Аварія (аварійна ситуація) - пошкодження інженерних мереж, обладнання або конструктивних елементів споруд, що виникло з техногенних (конструктивних, виробничих, технологічних, експлуатаційних) або природних причин, які перешкоджають їх подальшій експлуатації відповідно до технічних умов (ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон)). Настання аварійної ситуації на внутрішньобудинкових мережах електро-, водо-, теплопостачання та водовідведення може нести загрозу життю, здоров’ю та майну громадян, а відтак потребує термінового усунення задля недопущення негативних наслідків як для окремих споживачів (користувачів житлових приміщень, де її виявлено), так і для всіх мешканців будинку в цілому.

Чому періодична повірка лічильника проводиться за рахунок споживача?

Повірка лічильників

Така послуга як періодична повірка, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води та теплової енергії (внутрішньо квартирних лічильників), у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки входить до примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, визначеному у додатку до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженому Постановою КМУ №869 від 01.06.2011 року (далі Порядок), а отже може включатись до складової тарифу вказаних послуг.

У випадку, включення періодичної повірки до складової тарифу по будинку – нарахування проводиться у відповідності до пункту 24 Порядку, яким передбачається, що витрати з проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки, нараховуються щомісяця споживачеві у складі послуги залежно від кількості засобів обліку шляхом додавання плати до загальної вартості послуг.

Який порядок зменшення плати за ненадання чи неналежного надання житлово-комунальних послуг?

Право споживача на зменшення плати за ненадані чи неналежно надані послуги (надані не в повному обсязі) гарантоване частиною 1 статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». При цьому положеннями цього ж Закону (стаття 18) визначено порядок відповідного зменшення.

Так, зокрема, у разі порушення виконавцем умов договору споживач має право викликати його представника для складення та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види, показники порушень тощо.

В свою чергу, представник виконавця повинен з'явитися на виклик споживача не пізніше строку, визначеного договором.

Пам’ятка про необхідність укладення договору.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Житлово-Експлуатаційне Об’єднання» є виконавцем послуг з управління будинками та послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій на підставі Рішення ВК ВМР №25 від 10.01.2013 року.

Згідно п.3 ч.2 ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі-Закон) виконавець зобов’язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг. В той же час у відповідності до п.1ч.3 ст.20 споживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.

Отримання житлової субсидії.

Субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг сім’ї, в яких витрати на житлово-комунальні послуги (ЖКП) у межах встановлених норм споживання є більшими за 15% середньомісячного сукупного доходу всіх членів сім’ї.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців, а на оплату природного газу, що споживається по індивідуальному опаленню, починаючи з місяця звернення за її призначенням, в опалювальний період.

Для призначення житлової субсидії громадянин повинен звернутися до органу праці та соціального захисту населення за місцем свого проживання, а саме:

Які об’єкти не підлягають приватизації?

Правове регулювання приватизації здійснюється Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду.

За змістом частини 2 статті 2 вказаного Закону, не підлягають приватизації: квартири-музеї; квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ та організацій, природних та біосферних заповідників, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, регіональних ландшафтних парків, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історико-культурних заповідників, музеїв; квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, що перебувають в аварійному стані (в яких неможливо забезпечити безпечне проживання людей); квартири (кімнати, будинки), віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані в зоні безумовного (обов'язкового) відселення, забрудненій внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.



Сторінка на Google+ Сторінка на твіттері Сторінка на facebook