м. Вінниця, вул. Козицького, 1

Чому періодична повірка лічильника проводиться за рахунок споживача?

Повірка лічильників

Така послуга як періодична повірка, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води та теплової енергії (внутрішньо квартирних лічильників), у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки входить до примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, визначеному у додатку до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженому Постановою КМУ №869 від 01.06.2011 року (далі Порядок), а отже може включатись до складової тарифу вказаних послуг.

У випадку, включення періодичної повірки до складової тарифу по будинку – нарахування проводиться у відповідності до пункту 24 Порядку, яким передбачається, що витрати з проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки, нараховуються щомісяця споживачеві у складі послуги залежно від кількості засобів обліку шляхом додавання плати до загальної вартості послуг.

Разом з тим, до складової тарифів за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених Рішенням ВК ВМР №995 від 26.04.2012 року, періодична повірка, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки не включено. Тому, у відповідності до листа-розяснення Мінжитлокомунгоспу з питань періодичної повірки приладів обліку та тепла від 21.06.2011 року, споживачі, самі оплачують метрологічні роботи на підставі госпрозрахункового договору з метрологічними центрами або територіальними органами, уповноваженими на проведення цих робіт.

Аналізуючи вищевказане, слід наголосити на тому, що за будь-яких умов відшкодування вартості проведення робіт по повірці лічильників покладається на споживачів. Різницею є лише механізм відшкодування.


                           Сторінка на facebook