м. Вінниця, вул. Козицького, 1

Чому вартість проведення робіт по ліквідації аварійних ситуацій включається до вартості послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій?

Як вбачається із неодноразових звернень та заяв споживачів, питання щодо необхідності надання роз’яснень з приводу підстав включення вартості робіт по ліквідації аварійних ситуацій (у т.ч. у помешканнях громадян) до загальної вартості послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є досить актуальним.

Поясненням цьому є наступне. Аварія (аварійна ситуація) - пошкодження інженерних мереж, обладнання або конструктивних елементів споруд, що виникло з техногенних (конструктивних, виробничих, технологічних, експлуатаційних) або природних причин, які перешкоджають їх подальшій експлуатації відповідно до технічних умов (ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон)). Настання аварійної ситуації на внутрішньобудинкових мережах електро-, водо-, теплопостачання та водовідведення може нести загрозу життю, здоров’ю та майну громадян, а відтак потребує термінового усунення задля недопущення негативних наслідків як для окремих споживачів (користувачів житлових приміщень, де її виявлено), так і для всіх мешканців будинку в цілому.

Будучи виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, ТОВ «ЖЕО» зобов’язане забезпечувати здійснення технічного обслуговування та ремонту внутрішньобудинкових мереж, вжиття заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій (п.7, ч.2, ст.21 Закону). Крім того п.п. 2.9.7, 2.9.8 Наказу Державного комітету з питань житлово-комунального господарства №76 від 17.05.2005 року «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій» (далі - Наказ) послуги з аварійного обслуговування включено до технічного обслуговування жилих будинків, що є складовою послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Задля оперативного усунення значних ушкоджень, відмов, аварій конструкцій та інженерного обладнання жилих будинків, мереж і об'єктів, забезпечення нормального функціонування і відновлення житлового фонду створюються аварійно-ремонтні служби (п. 2.9.7 Наказу), які у процесі своєї діяльності здійснюють:

  • термінове прочищення каналізації і сміттєпроводів усередині будівель;
  • усунення аварійних ушкоджень систем водопроводу, опалення і каналізації, що перебувають у власності або на обслуговуванні організацій, що обслуговуються аварійною службою;
  • ліквідацію ушкоджень у внутрішніх мережах електропостачання, що перебувають у власності організацій, які обслуговуються аварійною службою;
  • забезпечення безпеки громадян у разі виявлення аварійного стану будівельних конструкцій будинків шляхом огородження небезпечних зон, обвалів конструкцій, що нависають, які перебувають в аварійному стані, або ужиття заходів допомоги мешканцям у звільненні будинку, що загрожує безпеці проживання;
  • утримання закріпленої за аварійною службою техніки у справному стані і використання її за призначенням (п. 2.9.8 Наказу).

Отже, з вищенаведеного випливає те, що вартість ліквідації аварійних ситуацій на внутрішньобудинкових мережах та їх складових має включатись до вартості послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Разом з тим, звертаємось до споживачів (власників, користувачів) квартир у дво-, багатоквартирних будинках, нагадуючи про те, що у відповідності до п.п. 2,4,8,9, ч.3, ст. 20 Закону Ви зобов’язані: своєчасно вживати заходів щодо усунення виявлених неполадок, пов'язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з власної вини; за власний рахунок ремонтувати та міняти санітарно-технічні прилади і пристрої, обладнання, що вийшли з ладу з Вашої вини; дотримуватися вимог житлового та містобудівного законодавства щодо здійснення ремонту чи реконструкції приміщень або їх частин, не допускати порушення законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг;своєчасно проводити підготовку жилого будинку, помешкання (в якому Ви проживає або яке належить Вам на праві власності) та його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період. Невчасне проведення (непроведення) таких робіт може стати причиною виникнення аварійної ситуації – необхідності її ліквідації та відшкодування вартості таких робіт зі всіх мешканців будинку, що природно, викликає невдоволення останніх. Тому, поважайте один одного, виконуючи свої зобов’язання, передбачені ст. 20 Закону та ст. 151 ЖК УРСР, в якій чітко прописано те, що до зобов’язань власників житлових приміщень входить забезпечення схоронності вказаних приміщень та проведення поточного і капітального ремонту за свій рахунок.


Сторінка на Google+ Сторінка на твіттері Сторінка на facebook