м. Вінниця, вул. Козицького, 1

Чи є можливість не проводити нарахування споживачам багатоквартирних будинків, у випадку їх індивідуального невикористання окремих послуг

Дуже часто до товариства з обмеженою відповідальністю «Житлово-Експлуатаційне Об’єднання» звертаються споживачі з проханням не здійснювати нарахування за послуги, які надаються «не у їх під’їзді, не на їх поверсі, не на інженерних мережах їх квартир» тощо. До таких послуг можна віднести: поточний ремонт покрівлі, під’їзду, технічне обслуговування та/або поточний ремонт мереж централізованого опалення, водопостачання, водовідведення та ін. Проте, вчинення таких дій не узгоджується з нормами чинного законодавства з підстав, що наведено нижче.

Відповідно до ст.382 ЦК України власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку, а згідно ч.1,2 ст.10 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду ” утримання приватизованих квартир (будинків), кімнат у гуртожитках здійснюється за рахунок коштів їх власників згідно з Правилами користування приміщеннями жилих будинків та прибудинкових територій, які затверджуються Кабінетом Міністрів України, незалежно від форм власності на них. Власники квартир багатоквартирних будинків та жилої площі в гуртожитку є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку чи гуртожитках...

Отже, будучи співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою, споживачі зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку.

Додатком до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Постановою КМУ №869 від 01 червня 2011 року «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» затверджено Перелік послуг, що входять до послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. А Рішенням ВК ВМР №995 від 26.04.2012 року визначено послуги, які включено до складової тарифу (граничного) по кожному окремому будинку.

Пунктом 5 вищевказаного Порядку визначено, що калькуляційною одиницею є 1 кв. м. загальної площі, що перебуває у власності або наймі фізичної чи юридичної особи. Тому, при визначенні вартості послуги, що є складовими послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, понесені витрати на надання вказаної послуги розподіляються на загальну площу квартир (житлових приміщень у гуртожитку) та нежитлових приміщень у житловому будинку (гуртожитку). Оскільки іншого порядку розподілу понесених витрат на утримання будинку та прибудинкової території нормами чинного законодавства не передбачено, підстави для припинення та/або не проведення нарахувань за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у товариства відсутні.


                           Сторінка на facebook