м. Вінниця, вул. Козицького, 1

За яких умов здійснюється розподіл (переоформлення) особових рахунків

Останнім часом до ТОВ «ЖЕО» почастішали звернення мешканців щодо розподілу особових рахунків. Не менш часто звертаються споживачі і з приводу переоформлення особових рахунків. Відтак, вважаємо за доцільне та необхідне надати роз’яснення з приводу правових підстав на вчинення таких дій.

У випадку перебування житлового приміщення у комунальній власності територіальної громади м. Вінниці (державна квартира), підставою для переоформлення особового рахунку або ж його розподілу являється відповідне рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради, що узгоджується зі ст.ст.14,30 ЖК УРСР, та/або Рішення суду, з резолютивної частини якого чітко вбачається обов’язок щодо вчинення дій житлово-експлуатаційним підприємством.

У випадку, якщо квартира перебуває у власності громадян (приватизована, викуплена, отримана за договором дарування тощо)розподіл особових рахунків або їх переоформлення відбувається за результатами індивідуального розгляду кожного звернення з урахуванням приписів ст.ст.358,369,370 ЦК України.

Так, за загальним правилом, переоформлення особового рахунку у випадку зміни власника (купівля-продаж, дарування, отримання свідоцтва про право на спадщину тощо)відбувається на підставі правоустановчих документів. Якщо ж власників декілька, питання щодо переоформлення (розподілу) особового рахунку по квартирі має вирішуватись за згодою між всіма співвласниками, а за відсутності такої згоди шляхом звернення до суду з позовом про виділення частини майна в натурі та/або встановлення порядку користування останнім тощо.


                           Сторінка на facebook