Досвід набутий життям
Утеплення зовнішніх стін – на сьогодні це найбільш дієвий, не дорогий, а тому і найбільш популярний спосіб утеплення житлових приміщень. Будь то багатоквартирний будинок, чи одноповерховій дім, сучасні технології дозволяють якісно, швидко і без особливих зусиль підвищити теплоізоляцію стін на 30-35%.
В останні роки мешканці, все частіше утеплюють фасади і між панельні шви своїх квартир за власний рахунок. Майже у кожному другому висотному будинку вже є квартири, утеплені подібним чином. Та лиш декілька можуть похизуватися суцільним утепленням. Один із таких будинків є Литвиненка, 44.
За ініціативи ТОВ «ЖЕО», була проведена робота з мешканцями щодо участі в програмі від міської ради – співфінансування (30/70), по ремонту та утепленню фасаду будинку. Спочатку провели комплексний енергоаудит – ділиться досвідом старший по будинку Іван Капля. – Далі відбулося комісійне обслуговування, за ним підготовка і втілення заходів з енергозбереження по даному будинку.
Мешканці мого будинку, – продовжує Іван Іванович – запитували, навіщо утепляти стіни,якщо є пластикові вікна, надійні вхідні двері і автономне опалення, то знайте, що до третини такого дорогого сьогодні тепла ви втрачаєте саме через стіни. Лише уявіть: одну третю щомісячного рахунку за газ чи опалення ви платите за те, щоб обігрівати вулиці. Цієї зайвої трати грошей раз і назавжди можна уникнути. А заодно отримати багато інших переваг:
- Підвищення теплоізоляції на 30-35%. Це означає, що в квартирі стане на 5-7 градусів тепліше, ніж звичайно. А влітку буде на 5 градусів прохолодніше.
- Теплоізоляція стін допомагає вирішити такі проблеми, як надмірна волога, грибок чи пліснява на стінах. У сучасних утеплюючих матеріалах (говоримо про пінопласт) не розвиваються грибки чи будь-які інші мікроорганізми.
- Підвищення звукоізоляції. 5-сантиметровий лист пінопласту погано пропускає звук, а значить шуми вулиці вам більше не дошкулятимуть.
Іван Капля, виконує обов’язки старшого по будинку понад чотири роки, з листопада 2011 року. І зізнається, що все ж основною проблемою залишається експлуатація застарілого житлового фонду, будинкових конструкцій, внутрішньо-будинкових мереж тепловодопостачання та електропостачання.
За 33 роки на будинку не було жодного капітального ремонту, при нормі – 25 років.
Усі роботи, які були виконані за останні роки в основному фінансувалися мешканцями будинку за рахунок коштів на утримання будинку, такі як:
- Утеплення і герметизація стояків;
- 100% ремонт покрівлі;
- Часткова заміна системи каналізації;
- Часткова заміна труб гарячого та холодного водопостачання, заміна арматури;
- 100% ревізія під’їзних елеваторних вузлів
- Заміна електричних мереж в підвальних приміщеннях.
Можу вам з впевненість сказати, – продовжує Іван Іванович, – що багато залежить і від самих мешканців будинку. Робота з ними будується в основному на порозумінні, хоча ще не всі відчувають себе співвласниками будинку. Потрібно розуміти, що ніхто окрім нас самих не буде піклуватися про наше житло. В той же час, послуги, які ми замовляємо, повинні надаватися своєчасно і якісно. І вартість їх повинна задовольняти мешканців – споживачів цих послуг.
На 2016 рік, Іван Капля запланував ще чи не малий список ремонтних робіт. Планується повна заміна трубопроводів внутрішньо-будинкових мереж. Заміна склопакетів на сходових клітинах, та приведення в належний порядок прибудинкової територіі. ТОВ «ЖЕО» в свою чергу, в цьому йому посприяє.