м. Вінниця, вул. Козицького, 1

Береженого Бог Береже.

Береженого Бог береже

Минулого року в Україні сталося 136 нещасних випадків при користуванні газом у побуті. Внаслідок цього загинуло 108 людей, ще 258 - травмовано, крім того 98 - загинуло через несправність димовентиляційних каналів. Від цих цифр стає моторошно. Що ж треба знати і робити, щоб не потрапити до їх числа? Як відомо, одна із запорук безпечного користування газом у побуті та запобігання отруєння чадним газом - це своєчасна перевірка димовентиляційних каналів.

Саме незадовільний стан димових і вентиляційних каналів житлових будинків є однією з основних причин нещасних випадків при використанні газу в побуті.

Канали бувають димові і вентиляційні. Димові - відводять продукти згорання газового приладу (колонка газова, опалювальний пристрій (котел)), дані канали перевіряються двічі на рік. Вентиляційні - забезпечують ефективний повітрообмін приміщень і перевіряються один раз на рік. Димовентиляційні канали перевіряються згідно відповідних правил безпеки в системах газопостачання України.

Оплата робіт за послуги з перевірки та обслуговування димовентиляційних каналів, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №869 від 1.06.2011 року включається до послуги «Утримання будинку, споруд та прибудинкових територій» (КВАРТПЛАТИ).

Обслуговування та ремонт димовентиляційних каналів здійснюється спеціалізованою організацією, яка має відповідні дозвільні документи на проведення даного виду діяльності. Перевірка здійснюється відповідно до графіків погоджених з управлінням газового господарства.

З метою завчасного попередження мешканців та забезпечення доступу для перевірки каналів за декілька днів до перевірки на дошках оголошення житлових будинків розміщується інформація про дату її проведення. Перевірка здійснюється методом візуального обстеження стану каналів та їх оголовків, а також за допомогою спеціаліальх приладів перевіряється наявність тяги в каналі та її сила. За результатами перевірки формуються відповідні робочі листи в яких має поставити свій підпис мешканець квартири з метою підтвердження проведення перевірки. В випадку виявлення порушень в роботі димовентиляційних каналів, в акті перевірки здійснюються відповідні записи. Виявлені порушення мають бути терміново усунені для забезпечення належного та безпечного функціонування димовентиляційних каналів.

Щомісяця по підсумкам перевірки каналів акти передаються до управління газового господарства. Наявність в акті перевірки не усунених зауважень та порушень призводить до припинення газопостачання окремих квартир, або й усього будинку в залежності від масштабів порушень. При цьому відновлення газопостачання можливе лише після повного усунення зауважень.

Як показує практика найпоширенішими порушеннями, які призводять до припинення газопостачання є руйнування і здійснення самовільних демонтажів димовентиляційних каналів, під’єднання до них приладів для примусової вентиляції приміщень та інші.

Як бачимо вчасне та якісне обслуговування димовентиляційних каналів є запорукою безпечного та комфортного проживання в багатоквартирних будинках, тому залишатись байдужим до нього не варто ні комунальним службам, ні самим мешканцям. Тож при здійсненні перевірок мешканцям необхідно ставити свій підпис лише у випадку коли фахівці дійсно її здійснювали, а також не допускати пошкодження та руйнування системи димовентиляційних каналів.


Сторінка на Google+ Сторінка на твіттері Сторінка на facebook