м. Вінниця, вул. Козицького, 1

Поради, як заощадити енергію та власні кошти

Економія тепла

Ціна на енергоносії регулярно зростає, тому питання, як заощадити електроенергію будинку, стає все актуальнішим. При цьому, використовуючи всі сучасні можливості по економії електроенергії зовсім не обов'язково користуватися тьмяним світлом, відмовлятися від включення необхідних електроприладів та «відмотувати» показники лічильника, що обіцяє порушникам значні штрафи. Щоб зменшити витрату електроенергії, необхідно попередньо проаналізувати, через що у вашій родині значно підвищується витрата енергії.

Регулюйте постійну температуру в квартирі.

Через відчинені впродовж багатьох годин кватирки вікон Ви отримуєте не тільки свіже повітря, а й значно втрачаєте тепло. Краще провітрювати частіше, лише протягом 10-15 хвилин при широко відчиненому вікні. За цей час стіни приміщення не встигають охолонути. Чим холодніше на вулиці, тим коротшим має бути провітрювання, оскільки тоді циркуляція повітря відбувається значно швидше. Найбільш сприятливою температурою повітря у приміщенні визнано 18°С. Підтримуйте температуру в житлових кімнатах не вище 21°С, аби уникнути небезпеки підвищення вологості.

Встановіть захисний екран!

Багато тепла втрачається через стіни за опалювальними радіаторами. Теплові витрати збільшуються на 3-4% від тепловіддачі приладів, якщо вони стоять у нішах. Аби зменшити ці втрати, між батареєю і стіною можна встановити своєрідний теплозахисний екран з алюмінієвої фольги або з алюмінієвим покриттям. Теплозахисний екран – це плита (наприклад, ДСП), на один бік якої кріпиться шар алюмінієвої фольги, який встановлюється між радіатором і стінкою таким чином, щоб відбиваюча поверхня була розвернута у бік радіатора.

На ніч закривайте штори!

Мова йде про короткі штори, які не закривають простір навколо радіаторної батареї. Занадто довгі штори та меблі біля батарей помітно зменшують ефективність опалення; тому бажано, щоб простір біля радіаторів був вільним. Тепло від батарей має безперешкодно передаватися у кімнату, де вони встановлені.

Щільно зачиняйте двері кімнат і квартири!

Утепліть у будинку вікна, стіни та двері. Знайдіть та усуньте холодні протяги з дверей, щілин та інших місць.

Заходи теплоізоляції можуть дати найбільший ефект. Балконні та вхідні двері можна утеплити сучасними методами теплоізоляції або використати традиційні поролон, шкірозамінник чи щільну матерію.

Використовуйте природне сонячне освітлення!

Пофарбуйте стіни та стелю у світлий колір для того, щоб у кімнаті було світліше. Ретельно омийте шибки, це сприятиме кращому природному освітленню. Використовуйте жалюзі, які допоможуть скоротити втрати тепла на 8-15%.

Найоптимальнішими джерелами світла нині вважаються енергозберігаючі лампи. Їх світлова віддача у середньому в 5 разів більша, ніж у лампи розжарювання. Тому використовуючи енергозберігаючі лампи, Ви зекономите до 75-80% електроенергії при забезпеченні такого ж рівня освітлення, у порівнянні зі звичайною лампою. Найпростіший спосіб виходячи з кімнати, не забувати вимкнути світло!

Дійте свідомо!

Під час приготування їжі, притримуючись нескладних правил і прийомів, можна зекономити найбільшу кількість енергії.

Не нагрівайте більший об’єм води, ніж потрібно. Цим Ви не тільки заощадите енергію, а й у варених овочах і фруктах залишиться більше вітамінів. Готуйте їжу на мінімальній висоті полум’я, а доводьте до кипіння на великому. Намагайтесь завжди закривати посуд кришкою. Посуд, з викривленим дном чи нагаром, потребує на 6% більше енергії. Використовуйте спеціальні прилади для приготування їжі тостер, кавоварку, електрогриль. Електрочайник сам по собі заощаджує енергію тим, що вимикається автоматично. Якщо ще й води у ньому налито без запасу то він є чи не найекономнішим приладом у Вашому домі.

Пам’ятайте! Належна теплоізоляція дозволить знизити вдвічі, а то й втричі витрати на опалення!

Класи енергозбереження.

Сучасні моделі електрообладнання побутового призначення для виконання однакових функцій мають різні рівні споживання енергії – від класу А до G. Відповідно клас А – дуже економічні, В – менш економічні й т.д. Тобто, купуючи побутові електричні прилади слід звертати увагу на найбільш енергоефективні моделі маркування класу ,,А”. Підвищення енергоефективності обладнання побутових приладів забезпечить зменшення оплати за використану енергію та шкідливих викидів в атмосферу зокрема. Вимикайте усі побутові прилади, коли Ви ними не користуєтеся! Не використовуйте функцію ,,Stand-by”, а повністю вимикайте свою техніку. Налаштуйте свій комп’ютер на економніший режим роботи та вимикайте монітор навіть коли відходите на декілька хвилин.

Знайте! Якщо:

  • з крану крапає вода, то втрати складають 24 л на добу, тобто 720 літрів на місяць!
  • з крану тече вода струменем товщиною в сірник, то втрати становлять 144 л на добу, тобто 4320 літрів на місяць!
  • тече бак унітазу, то втрати складають до 2000 л на добу, відповідно 60000 літрів на місяць!

Гаряча вода коштує у десять разів дорожче, ніж холодна водопровідна. Аби зекономити воду, підтримуйте всю водорозбірну і регулюючу арматуру у робочому стані. Закривайте кран, коли вода Вам не потрібна, наприклад коли чистите зуби наберіть води у стакан. Зазвичай на чистку зубів витрачається 3 хвилини, тому закривши кран, можна зберегти до 19 літрів води. Не мийте посуд під проточною водою, а набирайте у раковину, це дозволить витратити наполовину менше води. Миючись щодня під душем замість ванної, Ви зекономите до 400 літрів води за тиждень. Використовуйте пральну машину при повному її завантаженні. Коли білизна не сильно забруднена, обирайте делікатний режим та більш низьку температуру прання. Не використовуйте повну потужність даремно.

Звертаємо Вашу увагу щодо обачного використання побутових електроприладів. Забороняється одночасно використовувати декілька електроприводів сумарна потужність яких перевищує 2,5-3 кВт. Наприклад: електрочайник 1,5 кВт + пральна машина 1 кВт + тепло вентилятор 2 кВт = в сумі 4 кВТ, що може призвести до небажаних наслідків.


Сторінка на Google+ Сторінка на твіттері Сторінка на facebook