м. Вінниця, вул. Козицького, 1

Кабінет Міністрів України змінив механізм монетизації субсидій

Кабінет Міністрів України затвердив зміни в механізм монетизації субсидій. Про це повідомив глава Міністерства фінансів Олександр Данилюк.

"Кабмін підтримав проект, який удосконалить механізм перерахунку субвенцій з державного бюджету на оплату пільг і житлових субсидій. Нові правила застосовуються з 1 січня 2018 року", – зазначив Данилюк.

У Мінфіні стверджують, що кошти будуть перераховуватися на рахунки керуючих компаній (ОСББ і ЖБК) в банках.

Як відомо, в кінці січня ОСББ і ЖБК отримали від управлінь соцзахисту вимоги відкрити рахунки із спеціальним режимом використання в казначействі. На кожен вид послуг ЖКГ повинен був бути створений окремий рахунок. Згідно з рішенням Мінфіну, відшкодування субсидій пільг мала виплачуватися на ці рахунки.

Але на практиці ОСББ і ЖБК з великим відсотком субсідіантов не змогли б виплачувати заробітні плати своїм штатним співробітникам, закуповувати необхідні матеріали і проводити ремонти. Такі ОСББ не стали створювати рахунки в казначействі і виплата субсидій була фактично заблокована.

Пізніше Мінфін заявив про створення робочої групи з представників ОСББ, щоб спільно напрацювати варіанти виходу з ситуації, що склалася. Об'єднанням мешканців дозволили закрити спецрахунки в казначействі.

Як відомо, монетизація субсидій на руки споживачам може початися на дев'ять місяців раніше запланованого – вже з квітня цього року, а не з січня 2019-го. Видача держдопомоги від держави живими грошима на руки субсідіантам, а не постачальникам послуг поки буде частковою – тільки за обслуговування будинків та прибудинкової території та вивезення сміття.


Сторінка на Google+ Сторінка на твіттері Сторінка на facebook