м. Вінниця, вул. Козицького, 1

Щоб отримувати субсидію й надалі потрібно терміново розрахуватися з боргами

Шановні споживачі! 

Звертаємо вашу увагу на те, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №848 від 21.10.1995 року «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» затверджено Положення про порядок

призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі – Положення).

У даному Положенні чітко зазначено про право громадян  на  отримання  адресної безготівкової допомоги (субсидії) для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Однак варто зауважити, що й згідно вказаного Положення існують й певні обмеження, а саме, у разі наявності у громадян заборгованості з оплати послуг житлово-комунальних, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.), субсидія не призначається.

Крім того, відповідно до статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов’язаний сплачувати житлово-комунальні послуги у строки встановлені договором або законом.

Обов’язок споживача щодо оплати наданих житлово-комунальних послуг у строки, які встановлено договором або законом, закріплено також в пункті сім Правил користування приміщеннями житлових будинків та гуртожитків, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 572 від 8 жовтня 1992 року.

Однак, всупереч вказаним нормам, 37 отримувачами субсидій допущено заборгованість перед «Житлово-експлуатаційним об’єднанням» за послуги   з   утримання  будинків  і  споруд  та  прибудинкових  територій,  яка  станом   на  12 квітня 2018 року становить 49 559, 42 69 грн., що свідчить про свідоме ухилення споживачів від дій, направлених на її погашення.

Враховуючи дані обставини, товариство звернулося до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради про обмеження у наданні субсидії споживачам, які мають заборгованість понад 350 грн.

У зв’язку з цим, адміністрація «Житлово-експлуатаційного об’єднання» рекомендує споживачам розрахуватися за надані житлово-комунальні послуги в короткі строки щоб не позбавити себе права отримувати державну допомогу й надалі.

 


Сторінка на Google+ Сторінка на твіттері Сторінка на facebook