м. Вінниця, вул. Козицького, 1

Чи існують якісь знижки або компенсації для населення по утепленню багатоквартирних будинків?

Відповідно до рішень Виконавчого комітету Вінницької міської ради «Про шляхи забезпечення вчасного капітального ремонту житлового фонду» від 28.05.2009 року № 1107 та «Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 28.05.2009 року» від 22.04.2010 року № 778, а також відповідно до порядку, забезпечення проведення капітального ремонту, в тому числі утеплення зовнішніх стін, можливо за умови добровільної участі мешканців у програмі співфінансування.

 Завдяки даній програмі співвласники багатоквартирних будинків можуть отримати значну фінансову допомогу з міського бюджету, яка покриватиме 70% від загальної вартості ремонтних робіт і лише 30% від загальної кошторисної вартості потрібно буде зібрати мешканцям – співвласникам багатоквартирних будинків.

Крім того, Урядом запроваджено програму підтримки населення, яку поширено на населення – власників індивідуальних будинків ОСББ та ЖБК.

Програмою передбачено відшкодування частини суми кредиту:
- на придбання «негазових» котлів – у розмірі 20%;
- на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів – у розмірі 30%;
- на впровадження загальнобудинкових заходів (придбання енергоефективного обладнання, матеріалів тощо) для ОСББ та ЖБК – у розмірі 40%.

Для того, щоб скористатися програмою, перш за все, необхідно визначитися, які саме енергоефективні заходи буде проведено.

Для реалізації вищезазначених заходів діє державна кредитна програма енергозбереження «Ощадний дім» для багатоквартирних будинків із компенсацією від 40% до 70% (в залежності від кількості квартир у будинку, власники яких отримують субсидії) для ОСББ та ЖБК.

«Теплі» кредити за державною програмою надаються: Ощадбанком, Укргазбанком, Укрексімбанком.
Крім того, кредити для населення на енергоефективні товари з компенсацією до 20% їх вартості надаються УкрСиббанком, ОТП Банком, Мегабанком за програмою Європейського банку розвитку і реконструкції IQ energy.

Станом на 06.07.2016 року кредитування по програмі «Ощадний дім» було тимчасово призупинено у зв’язку з необхідністю додаткового державного фінансування, а дія її була відновлена з 27.07.2016 року, на що було виділено додатково 100 млн. грн. У 2016 році дана програма буде діяти до 28 листопада.

Таким чином, кредитування фізичних осіб – власників квартир у багатоквартирному будинку з компенсації частини кредиту на утеплення не передбачено по даній програмі. Компенсація має місце лише для власників індивідуальних будинків та юридичних осіб (ОСББ та ЖБК).

Більше інформації Ви зможете знайти на сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України та на сайті Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»


                           Сторінка на facebook