м. Вінниця, вул. Козицького, 1

СПРАВА ВИБОРУ!

Досить актуальним і доволі проблематичним на сьогодні залишається питання ремонту покрівлі будинку. «Залатати дири» чи зробити надійний капітальний ремонт? Як вирішити цю проблему не витрачаючи значних коштів? Саме з такими питаннями щоденно звертаються вінничани до «Житлово-експлуатаційного об’єднання». Ув’язку з цим фахівці «ЖЕО» вважають за необхідне розтлумачити дану проблему.

Звісно можна зробити поточний ремонт покрівлі («залатати дири»), однак як показує практичний досвід це не дає тієї надійності та впевненості, як капітальний ремонт. Більше того, у підсумку виходить ще набагато дорожчим.

 Саме тому одним із дієвих і в той же час ефективних способів вирішення даного питання є небайдужість усіх співвласників багатоквартирних будинків, які можуть прийняти активну участь в даному процесі. Так, зокрема, проведення капітального ремонту покрівлі можна забезпечити за умов добровільної і свідомої участі мешканців у співфінансуванні ремонтних робіт. У такому випадку витрати співвласників багатоквартирних будинків становитимуть лише 30% від загальної кошторисної вартості, а решту витрат (70%) компенсує Вінницька міська рада.

Однак, у даному випадку все залежить від свідомого рішення власників квартир, які відповідно до чинного законодавства (пункт другий статті 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду») є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку та прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку чи гуртожитку. Іншими словами мешканці є співвласниками всього будинку, а не лише власниками свого особистого помешкання.

Таким чином, справа вибору завжди залишається за мешканцями будинку: зробити один раз надійний ремонт і спати спокійно чи скаржитись на те, що покрівля протікає.

Крім того, шановні співвласники багатоквартирних будинків, звертаємо Вашу увагу на те, що дану програму співфінансування можна застосувати до будь-якого конструктивного елементу будинку (вітражів, мереж, покрівлі тощо).

У зв’язку з цим, Вам варто завчасно звернутися до фахівців «ЖЕО» та Департаменту житлового господарства міської ради для визначення обсягів ремонтних робіт та формування відповідної кошторисної документації. Це дасть можливість спланувати ремонтні роботи та врахувати сезонність їх виконання, що в свою чергу дозволить передчасно уникнути проблемних ситуацій.


                           Сторінка на facebook