м. Вінниця, вул. Козицького, 1

Порядок перевірки ДК і ВК в помешканнях

У зимовий час мешканці масово починають використовувати опалювальні прилади, в наслідок чого, настає пік отруєнь чадним газом. Тому даний матеріал має на меті розповісти, що таке перевірка ДК і ВК і для чого вона проводиться.

Існує два види каналів: вентиляційні та димовідвідні. Одним із важливих заходів щодо збереження чистоти повітря в помешканнях є вентиляція, тобто заміна забрудненого повітря чистим. Вентиляційні канали призначені для забезпечення повітрообміну в приміщені. Димовивідні – відводять продукти згорання газового приладу (водонагрівач або котел).

Так як чадний газ, це вбивця без запаху і кольору, що може призвести до нещасних випадків, слід пам'ятати, що нехтувати пожежною безпекою не потрібно. Інколи, мешканці відмовляються від перевірки, мотивуючи це тим, що не доведеться оплачувати за дану послугу, при цьому нехтують власною безпекою.

Димовідвідні канали перевіряються двічі на рік. Вентиляційні, перевіряються разом з димовими. При наявності лише вентиляціних каналів, останні перевіряються один раз на рік.

 

Перевірку мають право проводити організації, які мають ліцензію на проведення даних робіт, та спеціально навчений персонал (в даному випадку проводить МКП «АДС»).

Перевірка проводиться інструментальним методом за допомогою приладу анемометр, який фіксує швидкість руху повітря. Для кожного приміщення цей показник може змінюватись. При перевірці встановлюється: наявність тяги, відсутність засмічення, герметичність, справність оголовків та відокремленість ДК і ВК. Якщо ж канал засмічений, його прочищають спеціальними щітками та опускаючи по ньому гирю.

Також під час перевірки, пічник вносить помітки про справність даних каналів у робочий лист. По результатам перевірки, складається акт в якому зазначаються інформація про саму перевірку та недоліки або їх відсутність. Далі акт перевірки представником ТОВ «ЖЕО» передається в ПАТ «Вінницягаззбут».

Якщо у акті перевірки будинку є порушення, то газопостачання будинку припиняється по стоякам або повністю, і відновлюється лише при повній ліквідації даного порушення.

Отож шановні мешканці, відмовляючись від перевірки пам’ятайте, що ви нехтуєте не тільки своїм життям, а й життям ваших близьких!

 


                           Сторінка на facebook