м. Вінниця, вул. Козицького, 1

Я хочу відключити централізоване опалення у квартирі. Як це зробити?

Виконком вінницької мерії, 13 лютого, ухвалив новий Порядок відключення споживачів від мереж централізованого теплопостачання. У ньому розписали процедуру відокремлення від мережі. Розказуємо, що потрібно зробити, щоб отримати індивідуальне тепло.

 

Пакет документів

Відключитися від централізованої послуги можна як всім будинком, так і окремою квартирою. Для кожного з цих варіантів є свої нюанси:

— Щоб відключити централізоване теплопостачання для окремого житла, вже має бути понад 50% квартир відокремлених від подачі тепла в цій багатоповерхівці, — каже директор департаменту житлового господарства міськради Роман Фурман.

Власник чи орендар квартири складає заяву про відключення від централізованого опалення та/або гарячої води у довільній формі. У ній потрібно вказати причину відключення та подати інформацію про систему індивідуального теплопостачання, яку людина має намір встановити у своєму помешканні.

До заяви треба додати копії паспорта власника приміщення, свідоцтва про право власності на квартиру, контактний номер телефону. Орендарі приміщень до цих документів додають нотаріально завірену письмову згоду власника житла.

Відключитися від послуг всім будинком складніше, адже для цього потрібна згода всіх власників дому:

— Таке питання вирішують на загальних зборах жителів будинку. І це не тільки об’єднання співвласників (ОСББ - авт.), це можуть бути будинки під управлінням управлінських компаній, — каже Фурман. — При тому всі мають бути «за»: якщо одна квартира відмовитися від'єднуватися від централізованого опалення, то вже не можна буде відключитися всім будинком. Або всі, або ніхто.

Вимоги до споживачів

Пакет документів і в першому, і другому випадку потрібно подавати через «Прозорі офіси», на міжвідомчу комісію з розгляду питань, пов’язаних з відключенням від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання. — Комісія при виконкомі є досить розширеною. У її склад входять керівники компаній теплопостачальників, обленерго, облгазу, кількох департаментів міської ради. Комісія буде оцінювати чи дозволяють існуючі комунікації зробити індивідуальне опалення і гаряче водопостачання: чи вистачить потужностей газопроводу, водогону тощо, — каже Роман Фурман.

Чіткого графіка, коли збиратиметься комісія, наразі немає. Але своє рішення щодо кожної заяви від споживачів, вони мають оприлюднювати не пізніше, ніж за 10 днів з моменту його ухвали. Позитивне рішення є підставою для отримання технічних умов на виготовлення проектно-кошторисної документації.

Проект відокремлення однієї квартири від мережі повинен містити схему існуючої системи, схему від’єднання від централізованої системи, схему під’єднання до внутрішньобудинкових мереж холодного водопостачання з влаштування лічильника та розрахунок витрат тепла на опалення місць загального користування.

Для відокремлення цілої багатоповерхівки також є вимоги. Обрана система індивідуального чи автономного теплопостачання має забезпечити: опалення місць загального користування та допоміжних приміщень у будинку; утеплення інженерних мереж в підвалах та на горищі будинку; заміну (у разі потреби) внутрішньобудинкових систем водо,- газо- та/або електропостачання; заміну вікон у під’їздах та інші заходи з підвищення енергоефективності.

— Теплоносій заводити у під’їзди не потрібно. Нам принципово, щоб у місцях загального користування було хоча б мінімальне тепло. Достатньо замінити вікна на металопластикові, зробити утеплення горища та підвалів, щоб від перепаду температур не пошкодилися інженерні мережі, — пояснює директор департаменту житлового господарства Роман Фурман.

Відріжуть тільки літом

Відключення від централізованої системи може бути лише у міжопалювальний період, не пізніше ніж до 1 вересня. Перед від’єднанням потрібно повідомити теплопостачальника: подати письмову заяву в довільній формі. Якщо від’єднання від мереж буде здійснювати організація, яка не входить до складу компаній-надавачів централізованого теплопостачання, то про дату і час відключення треба повідомити не пізніше, ніж за 15 днів до цього моменту.

Після завершення робіт складається акт про відключення квартири або багатоповерхового будинку від централізованої мережі. З підписами власника квартири, представника теплопостачальника, голови ОСББ (чи ЖЕКу), а також підрядником, що виконував усі роботи, цей Акт затверджується комісією при виконкомі. Затверджений акт є підставою для перегляду умов договору на теплозабезпечення квартири та місць загального користування.


                           Сторінка на facebook